Więcej wiem mniej choruję

Kuż po raz kolejny nasze Przedszkole przystępuje do realizacji programu edukacyjnego Chorób Zakaźnych "Więcej wiem, mniej choruje" organizowanego przez Powiatową Stację Sanitarno- Epidemiologiczną w Warszawie.

W roku przedszkolnym 2022/2023 bierzemy udział w VI edycji programu. Program edukacyjny przeznaczony jest dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych. Dotyczy profilaktyki chorób zakaźnych, oparty jest na dwóch filarach zapobiegania: higienie rąk i szczepieniach ochronnych. Celem głównym jest zmniejszenie zapadalności na choroby zakaźne poprzez zmianę nawyków higienicznych oraz docenienie roli i wykonywanie szczepień ochronnych.

W ubiegłym roku program realizowały 3 grupy" 3, 4 i 5-latki. W tym roku przedszkolnym program będą realizowały 2 grupy dzieci 3-letnich, 2 grupy 6-latków, 1 grupa 5-latków, 1 grupa 4-latków.